.Revived-Photos.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Revived-Photos.

Just a...private forum.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Yume'z unusual place.

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
AuthorMessage
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 8:41 pm

Brusc, tanarul si-a deschis ochii, intuindu-i intentia. Zambi in coltul buzelor, intinzandu-si mana printr-o miscare identica, astfel agatandu-i degetele cu ale sale.
-Incercai...
Si-a indreptat ochii spre zona cu pricina, observand aparatul de fotografiat.
-Sa ma pozezi?
Sopti, intorcandu-si ochii spre ea.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 8:44 pm

-Eh, da...şopti aceasta, zâmbind într-un fel amuzată. Nu puteai rămâne aşa puţin mai mult timp...încă câteva minute, sau secunde, continuă, încercând să abordeze un ton dezamăgit, dar copilăresc.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 8:51 pm

Brunetul a tacut pentru cateva clipe, desprinzandu-si buzele pentru a inspira copilaresc aerul din incapere.
-Poate data viitoare vei avea mai multa noroc.., sopti intr-un sfarsit, dandu-i drumul la mana.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 8:57 pm

-sper, cât trebuie să aştept până la următoarea şansă...? întrebă pe un ton destul de serios, rugându-l din priviri ca acel moment să fie în viitorul apropiat, cât mai apropiat.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 9:14 pm

-Daca mi-ai accepta propunerea, viitoarea sansa va fi cu mult, mult mai aproape decat te astepti, ii raspunse, fara sa-i ivite privirile complexate de insistenta.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 9:16 pm

"pff, trebuie să fac sacrificii acum..." gândi, trăgând puternic aer în piept.
-fine, accept propunerea ta, şopti, zâmbind într-un fel amuzată, fiind pregătită pentru aproape orice idee a tânărului.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 9:23 pm

Tanarul simti un val de victorie prin tot corpul. De mult nu mai simtise acest lucru. Iar in ultimul timp, lumea il refuza din orice principiu.
Zambi intr-un mod schimbat fata de notele de prosteala si de amuzament pe care le folosise pana acum. Era mandru.
-Bun venit in lumea unui geniu nebun.., sopti, preluandu-i mana stanga.
O apropie de propriul chip, proiectandu-si buzele rozalii pe pielea acesteia.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 9:25 pm

Chicoti scurt, în scurt timp râsul nemaiputând fii stăpânit.
-arigatou de primire...geniule, uhm, take care of me, şopti ultimele cuvinte mai încet, păstrând tonul amuzat.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 9:34 pm

-Cu siguranta voi avea grija de tine, ii raspunse, subliniind faptul ca o auzise foarte clar.
Isi mentinu zambetul usor pervers, uitand sa-i dea drumul la mana.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 9:36 pm

-uhm, uimirea te-a solidificat...? întrebă pe un ton amuzat, neputând să nu-i observe zâmbetul.
"şi eu care ziceam că imaginaţia mea e bolnavă, dar nu m-am chiar înşelat..." gândi, simţindu-se într-un fel mândră de propria persoană.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 9:43 pm

-Nu, nu chiar.
Cu greu, ii elibera degetele, simtindu-si palma fierbinte de la caldura formata la atingerea prelungita.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 9:46 pm

-e bine atunci...presupun, şopti, întinzându-se mai bine pe canapea, închizând pentru câteva secunde ochii, zâmbind în continuare într-un fel amuzată, încercând să-şi oprească imaginaţia.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:08 pm

-Ce-i cu zambetul acela? intreba pe acelasi ton, urmarindu-i expresia cu coada ochiului.
Defapt, intrebarea adevarata era: Ce-i in mintea sa?
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:09 pm

-eh...nimic, şopti pe un ton mai copilăresc, strâmbându-se scurt în timp ce îşi ridică mâinile în sus, întânzindu-şi spatele pe canapea, încordându-şi tot corpul pentru câteva secunde.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:15 pm

Observand acest lucru, tanarul si-a inchis ochii, stiind ca daca se va uita mai mult decat trebuie, nu-i de bine pentru el. Avea tot timpul din lume..incepand de acum.
A inspirat adanc parfumul propriei bluze de care se sprijinea, strecurandu-si degetele prin parul ciufulit.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:20 pm

Revenind la o poziţie mai normală, îl privi într-un mod amuzat.
-şi acum ce urmează...? întrebă şoptit, continuând să-şi menţină privirea asupra lui. Sau, cel puţin, îmi poţi spune şi mie când începem chestia cu 'modelul'...?
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:27 pm

-Imi este indiferent. Saptamana viitoare, maine, azi..acum, enumera, deschizandu-si treptat ochii. Dar nu va fi asa de greu, cand am zis "tot ce ti-ai dorit vreodata", nu cred ca exista vreo fata care sa nu simta o exprimare trupeasca, sentimentala..ceva ce ar atinge nebunia, care ar parea fara logica, si totusi, satisfacator.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:30 pm

Îşi lovi uşor cu palma fruntea, simţindu-se copleşită.
-eşti sigur că nu există o astfel de fată...? şopti, încercând să indice faptul că ea e tocmai o excepţie de la 'regula' pe care el o spusese. Prefer să mă las ghidată, dar nu să îmi pun propriile idei în aplicare, pe propria-mi persoană şi în faţa altcuiva, continuă pe un ton serios, plin de calm.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:33 pm

Brusc, tanarul a inceput sa rada, acoperindu-si ochii cu o palma.
-Ai inteles total gresit. Cum se face ca niciodata nu ma fac inteles?
Ofta mai apasat, coborandu-si mana de la chip.
-Las-o balta Rei, nu te pricepi la explicat, nu acum.
A spus mai mult pentru sine, simtind cum tot valul de mandrie se scurge la disparitie.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:35 pm

-eh, nu mă întreba pe mine, deşi se poate să fie şi vina mea...sunt obosită, şi probabilitatea ca eu să înţeleg complet greşit e crescută, murmură pe un ton destul de amuzat, sprijinindu-şi fruntea în palma stângă, abţinându-se din râs.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:43 pm

-Mai exact, ce ai inteles din tot ce-am spus eu..probabil nu era legata de exprimarea artistica pe care incercam s-o explic, ci de..
A facut o mica pauza, plimbandu-si privirea in contur asupra siluetei din fata sa.
-..cu totul altceva, am dreptate? sopti, zambetul de mai devreme revenindu-i pe chip.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:46 pm

-eh...? nu spun, şopti aceasta revenind la un ton mai copilăresc, ridicându-şi privirea scurt spre el.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:50 pm

-Nu merit sa stiu? intreba, bosumflandu-se usor. Credeam ca acum voi stii mai multe..
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:52 pm

-ehm, vei afla mai multe în cazul altor idei, preferinţe and so on. Întreabă şi răspund...şopti, zâmbind scurt, neaşteptându-se la prea multe întrebări, dar totuşi...
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 19, 2010 10:57 pm

-Dar tocmai am intrebat. La ce te gandeai? Restul se afla usor.
Isi aseza coatele pe suprafata moale, sprijinindu-si chipul de ambele palme in asteptarea raspunsului. Chiar era curios.
Back to top Go down
Sponsored content





Yume'z unusual place. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Yume'z unusual place.
Back to top 
Page 4 of 11Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» 1st place..boring.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
.Revived-Photos. :: House. :: Rooms~-
Jump to: