.Revived-Photos.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

.Revived-Photos.

Just a...private forum.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Yume'z unusual place.

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
AuthorMessage
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 7:37 pm

-Mi-am dat seama de asta, insa nu este rau ca uneori sa fii.."modelul". Chiar daca si eu ma pun in aceeasi situatie ca a ta, cateodata, in ochii celorlalti, poti fi un model, sopti, in timp ce privea spre metalul reflectant, dand cu degetul peste suprafata acestuia, la urma intersectandu-si privirea cu cea a fetei.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 7:43 pm

-heh, probabil ai dreptate...nu m-a prea interesat niciodată părerea celorlalţi la adresa mea, şopti, oftând scurt şi mascat, astfel încât să nu poate da nimic de bănuit. La final se ridică alene de pe scaun, întinzându-şi spatele, ridicând din obişnuiţă mâinile deasupra capului, închizând pentru câteva secunde ochii. Tresări când îşi aminti că nu e tocmai singură, lăsându-şi mâinile pe lângă corp, apropiindu-se de canapea, neavând nici un motiv, pur şi simplu înţepenea în scaun dacă mai stătea mult.


Last edited by Yume. on Tue Jan 19, 2010 5:29 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:09 pm

-Nici pe mine, raspunse scurt, afisand un zambet in coltul buzelor.
Baiatul si-a eliberat o mana de aparatul de fotografiat, simtind cum greutatea acestuia creste. Continua sa o urmareasca pe tanara, treptat, privirea acestuia miscandu-se odata cu plimbarea ei catre canapea.
Si-a dezlipit si cealalta mana de pe materialul rece, unind-o cu cealalta, fara sa mai afirme ceva. Nici el nu stia ce subiect sa mai combata.
Amintindu-si de filmul pe care-l cumparase, si-a strecurat mana in buzunar, deschizand clapa pentru a-l schimba.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:15 pm

Se opri în loc când ajunsese aproape de canapea, privindu-i filmul din mâini, zâmbind şters. Nu avea nici cea mai vagă idee ce să spună, şi văzându-l ocupat, decise să nu-l deranjeze, trântindu-se pe canapea lângă acesta, simţindu-şi întreg corpul obosit, însă masca acest lucru, închizând ochii pentru câteva secunde.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:25 pm

Brunetul a scos celalalt film, dorind sa-l aseze undeva pana termina. Si-a intors chipul catre tanara, cu intentia de a-i cere sa-l tina pentru cateva momente, insa observandu-i starea absenta, a impiedicat vorbele ce doreau sa apara. O privi cu o oarecare atentie, asteptand o miscare din partea acesteia.
Dupa putina vreme, baiatul a strambat usor din coltul buzelor, ferindu-si privirea din directia satenei. A privit filmul din mainile sale, asezandu-l langa el, insa nu realizase ca il pusese pe picioarele acesteia.
Isi finaliza ocupatia, cautand cu privirea filmul pe care il asezase cu cateva momente in urma. Intr-un sfarsit, il observa pe picioarele fetei, insa nu indraznea sa il ia, nu cand aceasta avea ochii inchisi.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:31 pm

Simţi ceva pe picioare, însă crezu că doar i se pare, strâmbând din buze. Într-un final, se mai dezmetici, tresărind rapid, deschizându-şi ochii, primul instinct pe care îl avu fiind să privească în direcţia picioarelor, observând în scurt timp filmul.
-huh...? Îl luă cu mâna dreaptă, îndreptându-şi privirea spre tânărul de lângă ea.
-e al tău, right? întrebă şoptit, pregătindu-se să i-l dea.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:38 pm

-Intradevar..scuze, nu vazusem unde l-am pus, se scuza pe un ton incet, luandu-l din mana fetei, la urma asezandu-l intr-un buzunar mic din 'vesta' aparatului.
Rei isi indrepta privirea spre fereastra, observand cum intunericul din camera persista. Vazand jaluzele ce astupau fiecare particica de lumina ce se chinuia sa intre in incapere, zambi amuzat, intorcandu-si privirea spre satena de langa el.
-Iti place intunericul?
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:43 pm

-ah...într-un fel, mai precis îmi place somnul...şopti, râzând scurt. Te deranjează...? întrebă, privindu-le, aşteptând un răspuns pentru a ştii dacă merge sau nu să le dea la o parte. Se pregăti pentru ridicarea de pe canapea, simţind cum întreg corpul începe să nu o mai asculte, oftând apăsat.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:51 pm

-Ah, deloc, ii raspunse rapid, prizand-o de incheietura mainii pentru a o opri.
Dupa cateva clipe, si-a retras degetele, continuand sa priveasca catre jaluzele.
-Si eu fac asta fara sa-mi dau seama..
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 8:53 pm

-e bine atunci...deşi astfel, întreaga atmosferă din cameră e de somn, mormăi, strângând din ochi, întinzându-şi spatele în încercarea de a distruge cel puţin parţial oboseala.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:02 pm

-Recunosc..si mie imi este somn, sopti, trecandu-si o mana peste ochi. Dar presupun ca drumul pana aici a fost mai obositor decat plimbarea mea de 5 ore, nu? continua, amintindu-si ca tanara se mutase astazi.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:05 pm

-5 ore...? întrebă, privindu-l într-un fel ciudat. Uhm, nu ştiu ce să zic, dar a durat mai mult, şi cred că a fost mult mai plictisitor decât o plimbare, aka cu siguranţă a fost...şopti, ducându-şi mâna rece pe frunte, simţindu-se mai bine.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:13 pm

-Probabil. Desi, daca eram in locul tau, faceam poze. Asta..daca ai calatorit cu trenul, murmura, sprijinindu-si chipul de mana dreapta. Am facut atat de multe poze in cele 5 ore, incat am consumat filmul mult prea repede, adauga la final, zambind scurt.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:16 pm

-eh, am făcut câteva, dar nu am călătorit cu trenul, plus că am fost 'încuiată' într-o maşină cu geamuri fumurii...şi să vreau şi nu prea puteam face poze, geez, nu era necesar să mă transporte chiar cu atâta precauţie...şopti, oftând apăsat la acele vorbe.
"parcă aş fi din porţelan..." gândi uşor îmbufnată, încrucişându-şi instinctiv braţele la piept.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:25 pm

Baiatul a ivit un raset de scurta durata, expresia devenindu-i usor confuza.
-Dar ce-i cu toata aceasta protectie? o intreba, inca nedumerit.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:27 pm

-uhm, nici eu nu ştiu cu precizie...din câte am înţeles e din vina părinţilor, deşi am crescut singură, am înţeles că au murit recent, şi eu am moştenit totul...şi spre surprinderea mea, aveam părinţi foarte bogaţi, iar acum...că fiica lor a fost descoperită, sunt în primejdii, după spusele lor, şi au început să mă protejeze, iar asta pe mine începe să mă enerveze...mă simt închisă într-un glob de cristal, şopti pe un ton rapid, nereuşind să-şi ascundă nemulţumirea asupra modalităţii în care era tratată.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:31 pm

Ii urmari vorbele, precum si gesturile pe care le facea, la urma coborandu-si privirea spre masuta din fata lor.
-Nu intotdeauna covorul pe care calcam este roz.., sopti, indepartandu-si mana de sub chip, plasand-o pe bratul opus.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:34 pm

-mda, dar îl preferam pe cel negru pe care mi-l pregătisem...acum încet se transformă într-unul roşu, cred...eh, după ce că m-au părăsit, acum mai îmi creează şi probleme punându-mă în diferite primejdii...eh, la un moment dat voi ajunge moartă în stilul ăsta, şopti, oftând scurt.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:43 pm

-Continuand cu astfel de pareri "senine" despre propriul viitor..n-o sa fie prea placut. Oricum, daca ei nu au avut destula adrenalina sa se confrunte cu viata, probabil au sperat ca tu esti mai puternica. Insa, nu stiu daca ma insel, ii spuse, ridicand usor din umeri la final.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:46 pm

-renunţă în a face pe psihologul...şopti pe un ton destul de sarcastic, râzând scurt. Eh, îmi accept soarta, cât timp nu mă opresc toţi aceşti 'duşmani' din fotografiat...şi dacă stau bine să mă gândesc, ar ieşi fotografii interesante în astfel de confruntări, şopti, deja începând să-şi imagineze diferite locuri, persoane şi întâmplări.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:50 pm

Observand cum tanara s-a indepartat mult prea repede de realitate, baiatul s-a aplecat usor, miscandu-si o mana prin fata ei.
Nu avea efect. A zambit amuzat, atingandu-i fruntea cu un deget.
-E timpul sa te intorci la prezent, Yume-san.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:53 pm

-eh...EH?! tresări destul de puternic, respiraţia devenindu-i sacadată de la trecerea bruscă din visare la realitate. Îi privi expresia, pufnind scurt în râs, râzând de propria-şi persoană.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 9:57 pm

-Ce-i asa amuzant? sopti, desi rasetul devenea contagios, facandu-l sa-i urmeze exemplul. Intradevar, nu stim.., continua pe acelasi ton, departand degetele de chipul ei.
Back to top Go down
Yume.
Admin
Yume.


Posts : 258
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 10:02 pm

-uhm, chiar nu ştiu, încerc să mă trezesc, şi din visare, şi din plictiseală...şi am cât de cât succes, cred, şopti, reglându-şi respiraţia.
Back to top Go down
https://revived-photos.forumotion.com
Rei

Rei


Posts : 247
Join date : 2010-01-17

Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 18, 2010 10:10 pm

-Plictiseala..nici nu o mai simt, probabil este atat de accentuata incat am pierdut-o din atentie, spuse, sprijinindu-si umerii de materialul moale.
Acesta si-a lasat capul pe spate, plasandu-si bratele peste chip, astfel ciufulindu-si bretonul.
Back to top Go down
Sponsored content





Yume'z unusual place. - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Yume'z unusual place.   Yume'z unusual place. - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Yume'z unusual place.
Back to top 
Page 2 of 11Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» 1st place..boring.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
.Revived-Photos. :: House. :: Rooms~-
Jump to: