.Revived-Photos.

Just a...private forum.

HomeHome  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

Share

Lunch hour~

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AuthorMessage
Yume.
Admin
Yume.

Lunch hour~ - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 12:36 am

-Ai recunoscut singur că eşti un jucător, de fapt, de asta mi-am dat seama mai devreme...Hm, mândră sau norocoasă că nu am păţit la fel ca ele? Dar, cum tu mi-ai arătat latura ta...omenească, după cum ai spus, îţi zic şi eu ceva, nu sunt la fel ca celelalte fete, şi sper că ai realizat şi singur asta, şopti pe un ton calm, întorcându-şi pentru câteva clipe capul spre acesta.

Rei

Rei

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 12:46 am

-Crede-ma, daca nu realizam asta, nu eram atat de bland. Nici macar nu ma recunosc in ultimele zile.
Isi mentinu pozitia, inchizandu-si treptat ochii. Toate acele vorbe..ii aduceau aminte de tot felul de situatii neplacute. Stia si singur ca ii place sa profite. Insa, nu era la fel cu fiecare. Iar acest lucru era singurul pe care fetele nu-l intelegeau la el. Vedeau doar partea goala a paharului, ceea ce-i oboseau rabdarea.

Admin
Yume.

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 12:50 am

"Ah, s-a dat singur de gol." gândi, oftând scurt. Nu petrecea mult timp cu persoanele din jurul ei, însă le analiza extrem de mult comportamentul, ajungând la un anumit punct în care poate "citi" o persoană, astfel neputând fi fraierită, asta dezamăgindu-i pe mulţi. Însă perfecţiunea nu există, astfel că reuşeşte să mai cadă şi în capcane, mai ales în cele întinse de propriile sale sentimente.
-Hm, ce-ar trebui să înţeleg? Că ai adoptat o anumită personalitate pentru a mă atrage, a-ţi atinge scopul, şi după...pff, totul dispare. Nu cred în poveşti, iar natura omenească nu mă poate fraieri cu atâta uşurinţă, mărturisi pe un ton calm, privind fără vreo ţintă anume.

Rei

Rei

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 12:58 am

-Cum se face ca voi, fetele, aveti mentalitatea identica? Ma rog, nu chiar identica, dar principiile sunt asemanatoare. Daca cerul e roz, nu-i bine, daca cerul e negru, inseamna ca e perfect. Uneori, trebuie sa va ganditi ca rozul ala nu apare degeaba..dar, desigur, probabil nu ai inteles mare lucru din ce zic eu acum.
"I-am spus ce simt, si presupun ca nu ma crede. Cat ce convingator as putea sa fiu? Am si eu o limita.." Stranse usor din buze, pastrandu-si pozitia. Nu dorea s-o priveasca atunci.

Admin
Yume.

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 1:04 am

-Roz...? şopti pentru ea, meditând pentru câteva clipe vorbele tânărului, nedorind să se pripească, aruncând un răspuns ce nu era tocmai potrivit, sau ce nu era negândit.
-Heh, încerci să-mi transmiţi faptul că trebuie să am încredere în tine? Şi că nu plănuieşti doar să te 'joci' cu mine? Bănuiesc că negrul înseamnă partea negativă a lucrurilor, neîncrederea şi tot tacâmul, însă prin roz sugerezi partea opusă, şi chiar dragostea, right? întrebă pe un ton mai şoptit, răsuflând încă nefiind sută la sută sigură de ceea ce spusese, continuând să reia frazele spuse de Rei în minte.

Rei

Rei

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 1:13 am

-Ma bucur ca pana la urma ai inteles ceva..
Isi dezlipi bratele, sprijindu-se de podea cu o mana. Isi indeparta capul de langa corpul ei, ridicandu-si chipul periculos de aproape de al fetei.
-Poti sa razi. Daca nu ma crezi, atunci, eu nu te pot obliga. Oricat de multe parti negative as avea, picatura aceea roz..minuscula, asa cum crezi tu ca este, infloreste chiar in momentul asta.
Sopti, privind-o atent in ochi printre suvitele ce incercau sa-i impiedice privirea.

Admin
Yume.

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 1:17 am

Clipi mai rar în timp ce îl privea atentă, acum înţelegând mesajul transmis de acesta, sau cel puţin încerca. După ce inspiră aer mai puternic, o idee îi trecu prin minte, renunţând la a-i demonstra faptul că înţelesese prin vorbe. Datorită apropierii dintre chipurile lor, fu doar o singură mişcare până la acapararea buzelor acestuia.

Rei

Rei

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 1:23 am

Baiatul si-a inchis treptat ochii, formand un sarut slab, dar inocent, de parca toata energia ii fusese preluata de tot ce incercase sa obtina pana atunci. Cat de mult s-a chinut, a reusit sa o faca sa inteleaga. Asta..era o minune. Pe el, mai nimeni nu-l intelegea.
Isi ridica mana, mangaindu-i obrazul. La final, continua sa o priveasca, un zambet bland formandu-se pe chipul sau.

Admin
Yume.

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 1:28 am

-Uhm...ano, încerca să vorbească, însă simţi cum nici un cuvânt coerent nu vroia să-şi facă apariţia, renunţând să mai încerce. Se simţea doborâtă, şi încă pe jumătate uimită, încercând să distrugă complet acel sentiment şi să se încreadă cu tărie în ceea ce înţelesese.
Observându-i zâmbetul atunci când se mai calmă, reuşi să distrugă nesiguranţa, un zâmbet făcându-şi apariţia pe chipul şatenei.

Rei

Rei

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 2:32 pm

-Ce? intreba, observandu-i intetia de a spune ceva.
Isi mentinu corpul sprijinit de podea, fara sa se departeze prea mult de pozitia pe care a avut-o timp de cateva minute.

Admin
Yume.

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 3:48 pm

-Renunţ...şopti, plecându-şi capul, nefiind în stare să spună cuvintele pe care le dorea. Nu avea nici o idee cum ar putea să o spună, astfel simţindu-se uşor nervoasă, însă pe propria persoană.

Rei

Rei

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 11:10 pm

Baiatul o privi amuzant, simtindu-se satisfacut de aceasta scurta intimidare. Oricum ar face-o, tot intimidare ramane.
Se departe de chipul ei, intinzandu-si trupul pe podea intr-un mod neglijent, de parca s-ar fi aruncat.
-Renunti atat de usor?

Admin
Yume.

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeWed Feb 03, 2010 11:39 pm

-Renunţ la ce vroiam să spun, murmură, simţind cum vocea îi revine încet la normal. Eh, nu e vina mea, nu sunt în stare încă să spun acele cuvinte, continuă, oftând scurt.

Rei

Rei

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeTue Feb 09, 2010 11:08 pm

-Nu esti sigura pe tine?
O intreba, ridicandu-si bratele in aer. Le misca in forma ovala, privindu-si degetele desprinse larg. Zambi, asteptand ca vocea fetei sa-i ajunga la urechi.

Admin
Yume.

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitimeFri Feb 12, 2010 5:56 pm

-Eh, nici eu nu mai ştiu în momentul ăsta de ce sunt sigură, şi de ce nu, şopti pe un ton uşor confuz, simţind cum pătrunde pe un tărâm plin cu gânduri aruncate aiurea, încercând să le aşeze pentru a ajunge la o concluzie.

Sponsored content

PostSubject: Re: Lunch hour~   Lunch hour~ - Page 9 Icon_minitime

Back to top Go down

Lunch hour~
Back to top 
Page 9 of 9Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9